Spleen Fanzin’in 2. Sayısı Çıktı!

”Spleen, süreklilik içindeki felakete karşılık gelen histir. (…)

Spleen, simdi ile az önce yaşanmış an arasına yüzyıllar koyar.

O, antik çağı yorulmak bilmeden üretendir.”

Walter Benjamin, Zentralpark

Spleen Fanzin* yayımlanan ikinci sayısıyla, içsel bir ağrıyı yürümeye devam ediyor…  Yazının bozguna bağlı yazgısını kırmayı deneyerek.  Sıkıntının avuçiçlerine yerleşiyor ve oradan sesleniyor: Sesine karşılık bulmak için. İnatla.

Spleen Fanzin, ikinci sayısından itibaren sanatın diğer disiplinlerine eğilen söyleşilerle zenginleşiyor: Amerikalı Blues müzisyeni John Mooney( söyleşen: murat melih f.) ve yönetmen Tan Tolga Demirci’yle söyleştik..

Çok yakında çıkacak olan ‘Anneye Ayetler’ kitabından üç yeni şiiriyle Lâle Müldür, ‘asemic iş’leriyle R.M.Terati, illüstrasyonlarıyla Yakup Kuyucu, öyküleriyle Nesimi Yetik ve Serdar Uslu, şiirleriyle Nurduran Duman, Özkan Kula, Tamer Sağır ve Vural Uzundağ Spleen Fanzin’de.

Bir Zamanlar Anadolu’da filmi, Nada grubu ve Yunan fotoğrafçı Nikos Economopoulos hakkındaki yazılarıyla Kahraman Çayırlı ve ‘Bir İç Sıkıntısı Kesiti için Topografya Oluşturma Denemesi’ isimli anlatısıyla Şakir Özüdoğru, Spleen İçbükeyleri’ni tamamlıyor.

Enis Batur’dan el yazısı bir şiirse; Erol Özyiğit’in ‘‘Yazı elim’’ arşivinden Spleen Fanzin’e bir armağan olarak sayfalarımızda yer buluyor.

Spleen Fanzin’in iletişim adresleri: www.spleenfanzin.wordpress.com ve  spleenfanzin@gmail.com ve https://www.facebook.com/pages/SPLEEN-Fanzin/116414518470723

Ayrıca sanatın ve fanzinlerin sokaktan, eylemlilikten, etkinlik hâlinden koparılamayacak dokusunun bir gerekliliği olarak; ilk etkinliğimizi Yönetmen Tan Tolga Demirci’yle yapıyoruz…

Anadolu Üniversitesi Sinema Kulübü ve Spleen Fanzin ortak etkinliği olan, 16 Aralık Cuma günü, Saat: 16.00’da, Sinema Anadolu’da ”Tan Tolga Demirci’yle Avangard Sinema” başlıklı, kısa film gösterimi ve söyleşimize katılım ücretsizdir. Tüm arkadaşlarımızı bekliyoruz… Bunun dışında daha birçok etkinliğimiz olacak yakın süreçte. Bu ve diğer etkinliklerimizle ilgili bilgileri Facebook Sayfamızdan takip edebilirsiniz.

*) Spleen Fanzin, Harun Atak tarafından yayımlanır. Eskişehir merkezlidir ve iki ayda bir çıkar. İstanbul’da Mephisto Kitabevi(İstiklâl Caddesi ve Kadıköy şubelerinde), Ankara’da İmge Kitabevi(Konur Sokak Merkez), İzmir’de Pan Kitabevi(Karşıyaka), Yakın Kitabevi(Alsancak), Arma Kitap Cafe, Mardin’de Leylân Kitap Cafe, Eskişehir’de Adımlar Kitabevi’nden temin edilebilir. İstanbul Kadıköy Barlar Sokağı ve Eskişehir Barlar Sokağındaki hemen her bar ya da pub’dan okunabilir. İlerleyen sayılarla birlikte, daha önceki sayıların pdf formatı da, düzenli aralıklarla fanzinin blog adresine konulacaktır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: