Spleen Fanzin’in 3. Sayısı Çıktı!

”Uzay kendine eşit büyüse de yadsınsa da
Bu kasvete adi ışıklar saçıyor tanık diye:
Şenlikli bir yıldızdan alev aldı deha.”
Stéphane Mallarmé

Spleen Fanzin* yayımlanan 3. Sayısıyla da iç sıkıntınıza ortak olmaya devam ediyor…

Blues müzisyeni Rick Estrin (söyleşen: murat melih f.) ve şair-yazar Pelin Özer (söyleşen: Emre Gürkan Kanmaz) Spleen Fanzin’in bu sayıdaki konukları.

Şiirleriyle; Furkan Çolak(94 doğumlu), Sina Akyol, Mehmet Mümtaz Tuzcu, Erol Özyiğit, Pelin Özer, Şakir Özüdoğru ve Zeliha Köse Spleen Fanzin’de. Serdar Uslu ve Petek Sinem Dulun öyküleriyle Spleen Fanzin’e güç katarken; R.M. Terati, Yakup Kuyucu ve Zeynep Aygül illüstrasyonlarıyla yer alıyor. Ahmet Bozkurt’un ilk iki sayımızda da yayımladığımız ‘Şiir Fragmanları’, kaldığı yerden devam ederken; Julio Medem’in çarpıcı filmi Sex and Lucia hakkında “Modern ile Postmodern arasında bir yerlerde Sex and Lucia” başlıklı yazısıyla Gökçe Pehlivanoğlu Spleen Fanzin’e katılıyor. İlk şiir kitabı bu ay Yasakmeyve’den yayımlanan Kahraman Çayırlı Spleen İçbükeyleri’nde Ümit Ünal’ın Nar‘ı, Yunan sinemacı Yannis Economides’in fotoğrafı ve Seni Görmem İmkansız grubunun müziği hakkında kendi biçemini sürdürdüğü yazılarıyla 3. Sayımızda.

Spleen Fanzin’in iletişim adresleri: http://www.spleenfanzin.wordpress.com ve spleenfanzin@gmail.com ve https://www.facebook.com/pages/SPLEEN-Fanzin/116414518470723

*) Spleen Fanzin, Harun Atak tarafından yayımlanır. Eskişehir merkezlidir ve iki ayda bir çıkar. İstanbul’da Mephisto Kitabevi(İstiklâl Caddesi ve Kadıköy şubelerinde), Ankara’da İmge Kitabevi(Konur Sokak Merkez), İzmir’de Pan Kitabevi(Karşıyaka), Yakın Kitabevi(Alsancak), Arma Kitap Cafe, Fethiye’de Ayrıntı Kitabevi, Afyon’da Kültür Kitabevi ve Kocatepe Kitabevi, Mardin’de Leylân Kitap Cafe, Eskişehir’de Adımlar Kitabevi’nden temin edilebilir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: