Spleen Fanzin’in ilk sayısı çıktı!

İç sıkıntısını kutsayan ‘Spleen Fanzin’in ilk sayısı çıktı! 

Spleen Fanzin Kapak

 

Spleen Fanzin, varoluşsal bir iç sıkıntısından çıkıyor yola. Her birimizin iç sıkıntısı ayrı ayrı büyüyor, çoğalıyor, dizginlenemedikçe: Bir kendini kazma edimi olarak edebiyata, sanata dönüşüyor. Bizleri, yaratısal alanın kapılarına iten; iç sıkıntısı oluyor, çoğu zaman. Ordan temelleniyor belki de şiir, sanat. Baudélaireyen bir ağrıyla.

Spleen Fanzin, Harun Atak tarafından Eskişehir merkezli yayımlanan ilk sayısıyla, bu verimli iç sıkıntısını kutsamaya başlıyor. Şiirimizin ayrıksı ecesi, deli divası Lâle Müldür’ün yeni bir şiiriyle açılıyor/kapanıyor, panayır.

Spleen Fanzin’in ilk sayısında; R. M. Terati iki asemic iş’i, Ahmet Bozkurt ise Şiir-Fragmanlar’ı ile görünürken, öyküleriyle; Nesimi Yetik, Serdar Uslu ve Tan Tolga Demirci, şiirleriyle; Didem Gülçin Erdem, Tamer Sağır, Şakir Özüdoğru ve Özkan Kula yer alıyor. “Spleen İçbükeyleri” sayfalarında; Kahraman Çayırlı’nın eski bir Yunan filmini, Fırat Yücel imzalı bir fotoğrafı ve İzlanda’lı müzik grubu Sigur Ros’un iç’e inen yansımalarını aktardığı metinleri ve Harun Atak’ın Spleen Meseli ya da Bir Köz Mayası isimli şiiri bulunmakta.

İki ayda bir yayımlanacak Spleen Fanzin’in iletişim adresleriyse: www.spleenfanzin.wordpress.com ve spleenfanzin@gmail.com

Spleen Fanzin İstanbul’da Mephisto Kitabevi(İstiklâl Caddesi ve Kadıköy şubelerinde), Pandora Kitabevi; Ankara’da İmge Kitabevi(Konur Sokak Merkez), İzmir’de Pan Kitabevi(Karşıyaka), Yakın Kitabevi(Alsancak), Arma Kitap Cafe, Mardin’de Leylân Kitap Cafe, Eskişehir’de Adımlar Kitabevi’nden edinilebilir. İstanbul Kadıköy Barlar Sokağı ve Eskişehir Barlar Sokağındaki hemen her bar&pub’dan okunabilir. Her yeni sayısı çıktığında; bir önceki sayısı yukarıdaki blog adresinden pdf formatında indirilebilir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: